Szukaj

Ekologicznie znaczy logicznie w Pisarzowiach

W dniu 29.10.2019r. w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach odbyły się warsztaty ekologiczne pn. "Ekologicznie znaczy logicznie".


W warsztatach udział wzięli uczniowie klas VI. Celem zajęć było omówienie ekologicznych nawyków. Każda klasa miała możliwość zapoznania się z "Ekokontraktem", który mamy nadzieję zmotywuje uczniów do zmiany codziennych nawyków na proste eko praktyki, np. ograniczenia używania plastikowych butelek na rzecz bidonów z oznaczeniem BPA Free, zrezygnowania z foliowych woreczków czy też folii aluminiowej pakując kanapki, noszenia torby wielokrotnego użytku z pomocami szkolnymi. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film 2000 vs 2050 https://www.youtube.com/watch?v=z-uj6XfcyRw. Film przedstawia dwa światy - jeden czysty, drugi brudny, zanieczyszczony przez nas - ludzi. Ale chwileczkę..nie ma planety B, na którą moglibyśmy uciec pozostawiając po sobie śmieci. Pływające plastikowe butelki, elementy wykonane z tworzyw sztucznych w morzach ocenach symbolizowały wielką pacyficzną plamę śmieci, tzw. "plastikową zupę", którą niestety na co dzień nieświadomie spożywamy... Uczniowe mieli okazję zagrać w ciekawe zadania przygotowane przez Ekolandia.edu, m.in. ekobingo - którego celem było znalezienie w klasie osoby, która coś dobrego robi dla środowiska. Kolejne zadanie to ekologiczna zagadka - łamigłówka. Na koniec zajęć uczniowie mieli okazję rozwiązać rebusy, których hasłami były ekologiczne pojęcia.

W tym roku szkolnym uczniowie kontynuują udział w eko projekcie. którego  celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczniów.


0 wyświetlenia

© 2023 by Woman PWR. Proudly created with Wix.comTerms of Use  |   Privacy Policy