Szukaj

PLASTIK FANTASTIK? - Edukacyjna książka ekologiczna dla dzieci
Ludzie zużywają go ponad 300 milionów ton rocznie i liczba ta stale rośnie!


PLASTIK FANTASTIK to pierwsza tego typu publikacja dla młodych czytelników, która tak atrakcyjnie i wyczerpująco opowiada historię powstania plastiku oraz jego popularności, a w końcu szkodliwej nadprodukcji.


Ogrom plastikowych śmieci szkodzi środowisku naturalnemu oraz zagraża równowadze ekologicznej na Ziemi. W książce znajdziemy nie tylko sporą dawkę wiedzy o tworzywach sztucznych (przystępnie napisaną oraz kolorowo zilustrowaną przez koreańskich autorów), ale też praktyczne porady oraz inspirujące pomysły na ograniczenie codziennego zużycia plastiku.


O tym, jak bardzo palący i aktualny to problem, świadczy fakt, iż prawa do książki (oryginalnie wydanej w Korei) sprzedano już do 11 państw: Francji, Wielkiej Brytanii oraz USA, Hiszpanii, Portugalii, Brazylii, Turcji, Chin, Hong Kongu, Tajwanu oraz Polski.


Czy plastik bardziej pomaga nam w życiu codziennym, czy raczej szkodzi?


Te same cechy, które sprawiają, że zaczęliśmy stosować plastikowe wyroby tak powszechnie - a więc trwałość, niska cena, łatwość modelowania, ładne kolory - powodują też ogromne problemy dla środowiska naturalnego. Nadużywanie plastiku oraz jego nadprodukcja spowodowały, że jest go wszędzie pełno. Naukowcy szacują, iż jeśli do roku 2050 nic się nie zmieni, to w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb!


Książka dostępna poniżej w sklepie w cenie: 25 zł"


Źródło: https://babaryba.pl/Plastik-fantastik-edukacyjna-ksiazka-ekologiczna-dla-dzieci-o-plastiku-smieciach-i-recyklingu


0 wyświetlenia

© 2023 by Woman PWR. Proudly created with Wix.comTerms of Use  |   Privacy Policy